چگونه درچار کمر درد نشویمخوب اول از همه میریم سراغ وسایل:

موس و کیبورد بیسیم Logitech :


قبل از خرید موس و کیبورد بیسیم لاجیتک با خودم میگفتم مگه این کیبورد لاجیتک چیکار میتونه بکنه که کیبورد 20 تومنی من (!) نمیتونه ؟ یا موسش ؟ بالاخره با کلی دردسر پولشو جور کردم و خریدم.حالا واقعا به اهمیتش پی بردم.فهمیدم تایپ واقعی یعنی چی.بعد از خرید موس و کیبورد لاجیتک (مخصوصا کیبوردش) لذت تایپ کردن واقعی رو پی بردم.موس و کیبورد من تقریبا این مدل رو داشتم.

نرم افزار Flux :


وقتی بیش از 10 ساعت در روز پای رایانه بنشینید و به صفحه نمایشگرش زل بزنید، قاعدتا نباید توقع داشته باشید که اوضاع چشم هایتان چندان تعریفی داشته باشد؛ آبریزش و سوزش چشم ها کاملا طبیعی است!

بنابراین تعجبی هم ندارد اگر به دنبال راه حلی برای خلاصی از این وضعیت باشید. خبر خوب اینکه برنامه ای به نام اف.لوکس (F.lux) طراحی شده که می تواند کمک زیادی به این معضل کند.اف.لوکس با توجه به ساعات مختلف شبانه روز، رنگ های مانیتور رایانه را تغییر می دهد. در ساعات روز، که نور محیطی شدید است، اف.لوکس نور صفحه مانیتور را به رنگ روشنایی روز در می آورد.

شب ها، وقتی نور محیطی کم بوده یا تقریبا نوری وجود ندارد، اف.لوکس رنگ های گرم تر و تداعی کننده نور هالوژن را ساطع می کند. با غروب آفتاب، دوباره نور مانیتور به تدریج تغییر می کند؛ البته هیچ کدام از این تغییرات، برای کاربر قابل درک نیست.

اف.لوکس با استفاده از موقعیت جغرافیایی شبکه شما، زمان را شناسایی کرده و نور پیرامون را به خوبی تنظیم می کند. تنظیم های پیش فرض این برنامه واقعا برای ساطع کردن نور کافی، مناسب است.

همچنین این برنامه را می توان به راحتی از طریق منوی تنظیمات نوار وظیفه (Taskbar) غیر فعال کرد.

شاید اولین روزهایی که با اف.لوکس کار کنید، کمی اوضاع برای تان عجیب باشد؛ در اولین بعد ازظهر شما شاهد ساطع شدن نوری شبیه به هالوژن خواهید بود که از تمام نورهای اصلی ویندوز قابل تشخیص است. اما بعد از چند روز که با اف.لوکس سر کنید، واقعا حالتان بهتر خواهد شد و چشم هایتان حین کار کردن، احساس شادابی خود را از دست نمی دهند. این برنامه رایگان است.

دانلود این برنامه از سایت سازنده:

افزونه Goo.gl برای فایرفاکس :(در مورد این سایت در پست جدید بحث می کنیم)

یک ابزار فوق العاده برای کوتاه کردن لینک ها.کافیه توی صفحه مورد نظر روی ایکن این افزونه کلیک کنید تا لینک کوتاه و در ClipBoard ذخیره و اماده Paste کردن بشه.نصب این افزونه برای فایرفاکس.البته برای گوگل کروم هم هست که میتونید با یک سرچ کوچیک پیداش کنید.

افزونه Gmail Notifier برای فایرفاکس :


به کمک این افزونه  میتونید در هر ثانیه دقیقه و ... (که خود شما تعیین می کنید) Gmail تون چک کنید، برای اعلان هشدار ایمیل جدید موزیک تعیین کنید رنگ پس زمینه محیط و رنگ فونت ایمیل هاتون رو تغییر بدین در داخل برنامه مستقیمأ به اینباکس جی میلتون دسترسی داشته باشید بدون اینکه وارد حساب کاربری جی میلتون در گوگل شوید در داخل خود برنامه ( افزونه ) صفحه رو Refresh کنید برای اطلاع از ایمیل جدید و ... .بهتره خودتون این افزونه بی نظیر رو به افزونه هاتون اضافه کنید تا کارایی بیشتر اون رو ببینید.لینک نصب این افزونه برای فایرفاکس

نرم افزار EyeLeo :


این نرم افزار فوق العادس.در نصب کردنش هیچ شکی نکنید.کاری که انجام میده این هست که به شما استراحت اجباری میده.2 نوع استراحت برای شما در این نرم افزار ویندوزی قرار داده شده.یک استراحت 10 ثانیه ای و یک استراحت بلند.در استراحت 10 ثانیه شما در تنظیمات نرم افزار مشخص میکنید که مثلا هر 15 دقیقه این استراحت رو به من یاد آوری کن.بعد این نرم افزار هر 15 دقیقه به شما یک تمرین مختلف میده.مثلا یک بار میگه برای 10 ثانیه پلک بزن.یک بار میگه برای 10 ثانیه بالا و پایین رو نگاه کن.یکبار میگه برای 10 ثانیه چپ و راست رو نگاه کن و خیلی تمرین دیگه.در همین نرم افزار یک استراحت بلند مدت هم هست که توی تنظیمات مشخص میکنید که مثلا هر 1 ساعت اجرا بشه.بعد هر 1 ساعت صفحه مانیتور شما کاملا قفل میشه و شمارو مجبور میکنه که مثلا 5 دقیقه (زمان این استراحت هم باز در تنظیمات قابل تعویض هست) از پای سیستم بلند شید و یه استراحتی بکنید.این نرم افزار واقعا ناجی شماست و باعث میشه به سلامتیتون هیچ اسیبی وارد نشه.پیشنهاد میکنم برای چند روز ازش استفاده کنید.عاشقش میشید

لینک دانلود برنامه از پی سی دانلود:

پشتی طبی باراد :


خدا وکیلی نمیخوام تبلیغ کنم ولی این اولین محصول ایرانی هست که به تولید کنندگانش افتخار میکنم.یه پشتی هست که پشت کمرتون میزارین و مجبورتون میکنه صاف بشینید.یعنی حتی اگه هم نخواید مجبور میشید قوز نکنید چون پشتی دقیقا در منحنی s مانند کمر شما میشینه و مجبورتون میکنه صاف بشینید.این مورد هم گزینه ی خوبی برای حفظ سلامتی هست.برای خرید بهلینک یالینک مراجعه کنید.
نظر شما :


شاید شما هم از یکسری نرم افزار خاص برای راحت تر کردن خودتون استفاده میکنید.اونارو معرفی کنید تا بقیه هم استفاده کنن.یه دنیا ممنون